Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Marmara Adası Piknik ve Mesire Alanları

Marmara Adası Piknik ve Mesire Alanları

Marmara adasında doğayla iç içe bir tatil geçirmek, şehrin gürültüsünden kulaklarınızı arındırarak huzurlu bir gün geçirmek için adanın oksijen kaynağı olan piknik ve mesire alanlarını ziyaret etmelisiniz.

Gündoğdu: Marmara Adası’nda merkeze bağlı üç köy vardır. Eskiden bu yana şaraphaneleri ve zeytinlikleriyle meşhur Gündoğdu'da eskiden en ufak bir esinti kalmamıştır... Ancak yemyeşil bitki örtüsü diriliğini ve güzelliğini koruyabilmiştir ve piknikçilerin uğrak yerlerindendir.

Topağaç: Güneydoğu kesiminde yer alan köy Bulgaristan, Selanik ve Arnavutluk göçmenlerinin bir arada yaşadığı kültürel birlikteliğe ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça geniş bir bölgeye konuşlanan köyün torakları oldukça verimlidir. Köy geniş bir ovaya kurulmuş ve verimli topraklara sahip. Topağaç, Marmara adasının sebze ve meyve ihtiyacını büyük oranda gidermektedir. Taze balık ve ev yemeği... Mangal yapmak, kendi yemeğini kendi pişirmek isteyenler için de olanaklar mevcut. Bölgenin ahşap yapılarından dolayı ateş yakarken dikkatli olunması gerektiğini misafirlerine her fırsatta hatırlatan köy sakinleri yaşadıkları bölgenin temizliğine de son derece önem göstermektedir.

Asmalı Köyü: Yeşillikler içindeki görkemli evleri ve sakin yaşamıyla dikkat çeken Asmalı'nın sakinleri Sürmeneliler ve Bulgaristan göçmenleri olıp köy merkeze 15 kilometre uzaklıktadır. Köydeki bazı evler pansiyon olarak kiralanmakta olup bu evler oldukça azdır. Adanın eşsiz yemeklerini tadabileceğiniz, günün her saatinde taze balık bulabileceğiniz restorantı da vardır.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 30 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.