Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Marmara Adası Plajları

Marmara Adası Plajları

Adanın etrafı boyunca faklı özelliklere sahip birçok plaj yer almaktadır. Çakıl ve kumlu plajlarıyla Ege ve Akdeniz’in tuz oranına göre daha düşük olup Marmara Denizi’ nin suyuna daha yakındır. Bazı bölgelerde deniz dibinden yükselen soğuk ve tatlı su kaynaklarının deniz suyuna karışmasıyla serinletici bir hava sağlıyor. Marmara adasında bulunan başlıca plajlar ise şunlardır:

Şifalı Su Plajı: Adanın en popüler plajı Şifalı Su Plajı'dır. Dağın eteklerinden dökülen suyun denize ulaşmasıyla kıyı kesimlerde denizi soğutmakta ve şifalı olduğu söylenmektedir. Çevresinin doğal kayalarla kaplı olması turistlerin bu bölgeye ilgi göstermesinde oldukça etkilidir. Kano ve tekne kiralanarak aralarında kısa mesafeler bulunan birçok plaja denizden ulaşmak mümkün.

Çınarlı Plajı: Marmara adasına gelen tatilcilerin uğrak yerlerinden olan Çınarlı plajı, piknik masaları, şezlonglar, büfe, tuvalet ve soyunma kabinleriyle bir plajda olması gereken bütün özelliklere sahiptir. Denize dağdan temiz ve soğuk su indiği için su serindir ve hemen derinleşir. Plajda kum yok, taştan bir plajdır ve deniz ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.

Aba Plajı: Aba Plajı diğer kumul plajlarından farklı olarak çakıl taşları ile doludur ve merkezi gören görsel bir şölen oluşturan manzarası bulunmaktadır. Ayrıca akıntı diğer koylara kıyasla oldukça sert olduğundan deniz derin ve son derece soğuktur. Yazın sıcağından bunalanların ferahlayabileceği yerlerin başında gelir.

Saraylar Plajı: Açık renkli bir kuma sahip olan bu plajda kano ve tekne kiralamak mümkündür. Bu bölgede şarap yapılmakta ve zeytin üretilmektedir.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 32 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.