Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kınalı Ada

Kınalıada

Kınalı Ada, adını makilerin, uzaktan görünüşünü kızıl renkli olmasından dolayı almıştır. Kınalı Ada bolca kayalık ve yeşilliği az olan bir adadır. Adaların en küçüğü olan Kınalı Ada'da ulaşım için bu bölgenin kültürü'nün bir parçası olan faytona bile gerek duyulmamıştır. Çünkü adanın en uzak bölgesine bile yürüyerek 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Çınar Tepesi, Teşvikiye Tepesi ve Manastır Tepesi olmak üzere Kınalı Ada'da bulunan üç tepeden, bu küçük sevimli adanın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Kınalı Ada bütün adalarda olduğu gibi mimarisi evleri ve dini yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Kirkor Lusaroviç Ermeni Kilisesi, Panagia ve Khristos Manastırları bunlardan sadece bazılarıdır.

Nasıl Gidilir?

Kınalıada’ya İstanbul’dan sadece yarım saat mesafedesiniz. Vapurda denizin güzelliğini seyrederken bir bakmışsınız Kınalı adadasınız. Kınalı Ada’ya Bostancı, Kadıköy, Kabataş, Karaköy ve Eminönü’nden kalkan motorlar ve de vapurlarla ulaşım mümkündür.

İskeleye indiğiniz anda eğer şansınız yaver giderse, belediyenin minibüsünü kullanabilirsiniz. Ama bu sadece, gidişte söz konusudur. Dönüşte yine yürümeniz gerekiyor. Zamanınızı iskele civarında geçirmeyi planlamıyorsanız ya da iskelenin solundaki bisikletçilerden kendinize uygun bir tane seçmediyseniz yürümeyi göze almalısınız.

Ne Yapılır

İstanbul’a yarım saat gibi kısa sürede ulaşmak ama çok uzaklaşmak istiyorsanız, bu isteklerinize cevap verecek tek yer Kınalıada’dır. Bu şirin adada, sessizliğin ve sakinliğin tadına çıkarırken, aşağıda sıralanan etkinlikleri mutlaka yapın. Pişman olmayacaksınız!

  • Bisiklet kiralayın
  • Ada sokaklarını dolaşın
  • Manastır Tepesi’ne çıkın
  • Ayazma’da denize girin
  • Bahar Pastanesi’nde dondurma yiyin
  • Manastır Tepesi’ndeki büyük ağacın altından İstanbul’u seyredin
  • Fotoğraf çekin
  • Deniz kıyısındaki restoranlarda rakı – balık keyfi yapın
  • Pembe Köşk Pansiyon’da konaklayın
  • Kınalıada Meyhanesi’nde felekten bir gece çalın
 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 29 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.