Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Heybeliada Çamlimanı Piknik Alanı

Heybeliada Değirmenburnu Piknik Alanı

Doğal yapısıyla şairlere ilham kaynağı olan doğal marina görünümündeki Çam limanı Heybeliada'nın en güzel piknik alanıdır. Çam ve deniz kokusunun birlikteliği içerisinde huzur dolu saatler geçirebilirsiniz. Mehtapsız gökte yıldızların tek tek sayılabildiği mavinin bütün tonlarının hissedildiği  mehtaplı gecelerde Çam limanınından aşk şarkıları söylenir çoğu zaman: "Biz Heybelide her gece mehtaba çıkardık" şarkısı buradan esinlenerek bestelenmiştir.

Heybeliada Değirmenburnu Piknik Alanı

Heybeliada'nın batısında bulunan Değirmen burnu Ada'nın harikulade koylarından biri olan plaj ve piknik bölgesidir. Eski dönemlerde bu bölge deniz hamamı idi, geri kalan bölgeler ise bostanlıklar. Bostan Abbas Hilmi Paşa köşküne kadar devam ederdi.1981 yılında Atatürk'ün Yüzüncü Doğum Yılı dolayısıyla Değirmen Burnu Orman içi Mesire yeri, İstanbul ili Kutlama Programına uygun olarak dinlenme alanı, piknik aktivitesi gerçekleştirmek üzere yeniden tasarlandı. Yaklaşık olarak 4 bin kişiyi aynı anda ağırlayabilen dinlenme yerinde, giriş, kontrol, danışma kulübeleri, kır gazinosu, büfe, su deposu ve çeşme manzara seyir tesisleri, piknik üniteleri, kanepeler ve yağmur barınağı yer almaktadır.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 16 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.