Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Yanı Başımızdaki Cennet: Büyükada

Büyükada

Prens adalarının incisi olarak bilinen Büyükada özellikle İstanbuldan gelen misafirlerini  ağırlamaktadır. Doğal ve tarihi güzellikleri ile bölgeye gelenlerin tekrar gelmek için ca attıkları, Marmara’nın göbeğindeki Büyükada özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerle hınca hınç doluyor.

Nizam ve Maden mahalleleri üzerine kurulmuş olan adada dik yokuşların fazlaca bulunması ve araç kullanımının yasak olması nedeniyle bisiklet ve fayton kullanılıyor. Yorgi ve Hristos tepelerinden akıl almaz bir manzara sizi beklerken, Türk ve Rum kültürlerinin birlikteliğine  ve kültürel mozağiyine tanıklık etme imkanı bulacaksınız.

Büyükada'nın en iyi otellerini görmek için tıklayın

Çiçek Kokuları ve Tarihe Tanıklık Eden Köşkleri ile Büyükada

Bizans ve Osmanlı haklının yaşadığı  bölge hakkında bulunan en eski bilgiler 1930’da Makedonya kralı 2. Filip’ e ait 207 sikkeden oluşan definesidir.1846’da deniz ulaşımına önem verilmesi ile yerleşim hızla artmış, turizm alanında faaliyetler başlatılmıştır. Şimdilerde şehir stresinden kurtulmak isteyenlerin günübirlik kaçamağı haline gelen Büyükada’da sizleri bekleyen  tarihi güzellikler ise şunlardır:

 • Hamidiye Camii ve Saat Kulesi
 • Adalar Müzesi
 • Rum Yetimhanesi
 • Aya Yorgi Kilisesi
 • Adakule

Büyükada Vapur, Motor ve Deniz Taksisi

İstanbulluların oldukça basit bir şekilde ulaşabilecekleri Büyükada’ya iskelelerden düzenlenen seferlerle ulaşılabilmektedir. Bostancı, Kabataş, Avcılar, Eminönü, Kartal, Kabataş ve 23 iskelede bulunan deniz taksileri ile her bölgeden ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Deniz taksileri alternatiflerine göre  maliyetli olsa da kalabalık gruplar için hem hız hem de fiyat açısından ideal çözümler üretebilir. Turnikelerden jeton ya da AKBİL’le ulaşacağınız Büyükada Kabataş’a 21 km, Bostancı’ya 9 km ve Kartal’a 5,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım zamanları ise:

Vapur ile
Kabataş - Büyükada   (direkt): 60 dakika
Kabataş - Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada 105 dakika
Bostancı - Büyükada  (direkt) 30 dakika
Bostancı - Heybeliada- Büyükada 45 dakika
Bostancı - Tekmil Adalar- Büyükada 60 dakika
 
Deniz Otobüsü ile
Kabataş - Büyükada 30 dakika
Bostancı - Büyükada 10 dakika

Yalova’dan Gidiş: Dentur ve Prenstur firmaları ile ortalama 2 saatte adaya ulaşabilirsiniz.

İzmit’ten Gidiş: Ortalama 4 saat süren yolculukta günde bir gidiş ve bir dönüş seferi gerçekleşmektedir.

Büyükadada Konaklama İmkanı

Genellikle adadaki tarihi köşklerin restore edilmesi ile kurulan oteller bölgenin atmosferini yansıtan romantik dokunuşlara ve modern tasarımları içerisinde barındırır. Deniz manzaralı odalarda yer bulabilmek için erken rezervasyon yaptırmalısınız. Böylelikle sezona yönelik indirimlerden de faydalanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Konaklama’ da genel olarak konsept 2 kişi oda kahvaltı şeklindedir.

Konaklama Ücretleri

Büyükada’da konaklamak isteyenler için birçok alternatif söz konusu. Otellerin ortalama fiyatları  60 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Manzaralı olması, havuzu, bahçesi, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği seçenekleri fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardandır. Butik otellerde ise daha küçük konseptte daha rahat tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. 45 – 200 TL arasında fiyatlara sahip otelleri de tercih edebilirsiniz. Sadece konaklama ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tercih edilen işletmeler 40 TL ile 70 TL arasında değişebilir.

Büyükada' da Bunları Yapmayı Unutmayın...

 • Piknik alanlarında ailecek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
 • Tarihi yapılardan Saat Kulesi, Hamidiye Camii, Müslüman Mezarlığı ve Rum Ortodoks Mezarlığı’nı görmelisiniz.
 • Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Dil Burnu’nun eşsiz manzarasına tanıklık edin.
 • Fayton turu yapın.
 • Bisiklet kiralayarak adayı kendiniz keşfetmeye çalışın.
 • Prenses, Naki Bey ve Yörük Ali plajlarında yüzün.
 • Aya Yorgi kilisesini ziyaret etmelisiniz.
 • Ada tepelerinden manzaranın keyfine varabilirsiniz.
 • Kalamar ve ahtapot gibi deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.
 • Ayrıca dünyanın en büyük ahşap binası olarak kabul edilen Rum Yetimhanesi’ni görmeden evinize dönmeyiniz.
 • Su ve doğa sporlarını yapabilirsiniz.
 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 26 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.