Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Masallar Diyarı Bozcaada’ da Muhteşem Bir Tatil Sizi Bekliyor.

Bozcaada

Bozcaada, Ege Denizi’nin kuzeyinde, Çanakkale iline bağlı küçük bir adadır. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olma özelliğine sahip Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde bulunmaktadır.Soğuk, masmavi ve tertemiz deniziyle Ege denizinin bütün özelliklerini bünyesinde barındırır. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olduğundan kolaylıkla adaya gelinebilmektedir. İsteğe bağlı olarak kara ve deniz yoluyla ulaşılabilen bu şirin ada özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.

Masmavi Denizi ve Tarihi Yapıtları

Bozcaada masmavi denizi ve yüzyıllara tanıklık eden tarihsel yapıtları, savaşlara karşı korumuş kaleleriyle bu civarda yer alan en nadide bölgelerden biridir!  Bozcaada demek üzüm demek, şarap demek. Adaya has üzümlerden (Çavuş, Vasilaki, Kuntra vb.) adaya has şaraplar üretiliyor Yerleşim, bölgenin kuzeydoğusunda bulunan ilçe merkezinde yoğunlaşmıştır. Ada merkezinin mahalleleri Rum ve Türk olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki mahallenin mimari yapısı kültürel yapıya paralel olarak farklılık göstermektedir.

Konaklama

Adada konaklamak isteyen tatilciler için en uygun ve rağbet gören yerler pansiyonlardır. Rum ve Türk mahallelerinde ada sakinleri yaşadıkları tarihi evlerde sizlere de bir oda açabilir, tarihi konaklarda ve evlerde huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Adadan Keyif Almanın Yolları

Şarapları, denizi, gün batımı, yemekleri, limanını, daracık sokaklarını, adanın Rum yerlilerini, akşam şarabından sonra rüzgârlı esintisini, habbele ve akvaryum koyunu ve en önemlisi keyifli insanlarını tanıdığınızda keyifli anlar yaşamamanız için hiçbir neden kalmıyor.

Bozcaada Ulaşım

Trakya mevkiinden İstanbul, Tekirdağ, Gelibolu karayolu ile Eceabat veya Kilitbahir'den feribotla Çanakkale'ye ulaşılmasından sonra, Çanakkale'den de Geyikli Yük yeri iskelesinden feribot ile adaya ulaşılmaktadır. İstanbul Yenikapı'dan feribotla Bandırma'ya ulaşıp sonrasında Bandırma, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine karayolu ile Geyikli'ye ve oradan feribotla Bozcaada'ya geçebilirsiniz. Bandırma'dan sahil güzergâhını takip ederek, Biga, Çardak, Lapseki, Çanakkale üzerinden Geyikli Yükyeri İskelesi'nden Ada'ya geçebilirsiniz. (Feribotun adaya ulaşması yaklaşık 30 dakikadır.)

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 45 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.