Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Bozcaada Plaj ve Koylarının Özellikleri

Bozcaada Plaj ve Koyları

Bozcada plaj ve koylarında doğayla iç içe, kuş cıvıltıları eşliğinde denize girebilir, güneşlenebilir, etkinliklere katılarak keyif dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

Ayazma Plajı: : Turkuaz renginde denizi ve incecik kumuyla ilk defa gelenleri şaşırtacak güzellikte bir kumsal burası. Adanın en popüler, dolayısıyla en kalabalık plajıdır.

Ayazma Plajı’na yaz döneminde düzenli olarak minübüs seferleri yapılıyor. Plajda şemsiye ve şezlong kiralamak mümkündür. Ayrıca su sporları adı altında; deniz bisikleti, banana, hamburger ve jet ski kiralayan bir yer de bulunuyor.

Habbele Plajı: Ayazma’dan sonra tesisi olan ikinci koy Habbele. Denizi hem kumluk hem de taşlıktır. Ayazma’ya göre daha sakindir. Adaya uzun yıllardır gelenlerin tercih ettiği bir koydur. Gün batımına kadar yemek servisi yapan bir plaj-restoranı bulunur. Şezlong ve şemsiye kiralamak mümkündür. Plaja düzenli olarak minibüs seferleri yapılıyor.

Akvaryum Koyu: Yaz dönemi boyunca müdavimlerinin boş bırakmadığı ufak bir koydur. Deniz altındaki inanılmaz çeşitliliği görebilmeniz için bir şnorkel ve gözlükle gelmenizde fayda var. Bu koya ancak kendi taşıtınızla ulaşabilirsiniz. Koyda herhangi bir günübirlik tesis bulunmadığından kendi şezlongunuzla, şemsiyenizle gitmenizi öneriyoruz.

Sulubahçe Koyu: Sulu Bahçe Koyu Ayazma Plajı’nın bitiminde yer alan Sulubahçe Koyu günü birlik gelen Bozcaada ziyaretçileri tarafından oldukça ilgi gören koylardan biridir. Denizin keyfini koyda çıkarmak isteyenlerdenseniz Sulubahçe Koyu sizin için iyi bir alternatif!

Bozcaada da bulunan diğer koylar ise; Liman Koyu, Değirmenler Koyu, Poyraz Limanı, Çanak Limanı, Çapraz Limanı, Kocatarla Limanı, Lagor Limanı, Ayana Limanı, İğdelik Koyu’dur.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 30 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.