Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Avşa Adasının Eşsiz Denizi, Plaj ve Koyları

Avşaadası Plajları

Dört bir tarafı eşsiz koylarla kaplı olan Avşa adası özellikle yaz aylarında misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Berrak denizi ve tadına doyum olmayan gün batımlarıyla tatilcilere muhteşem bir görsel keyif yaşatan Avşa adası plajlarından bazıları ise şunlardır:

Avşa Altınkum Plajı: Denizinin sığ olmasından dolayı yüzme bilmeyenler ve çocuklarının güven içerisinde eğlenmesini isteyenler için oldukça elverişli bir plajdır. Avşa belediyesinin önünden kalkan araçlarla Altınkum’ a ulaşım sağlanırken restoranlarda geniş menü seçeneklerine sahip deniz ürünleri bulabilirsiniz. 

Avşa Çınar Plajı: Oldukça temiz olan bu plajda denizi seyrederken yerde bulunan kumları dahi görebilirsiniz. Oldukça geniş bir alanı kapsayan plaj özellikle yaz döneminde insan akınına uğradığı gibi sessizliği ve huzurundan hiçbir şey kaybetmemektedir. Betonlaşmanın olmadığı bu bölgede doğanın ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Mavikoy Plajı: Avşa Merkeze yaklaşık 2 km mesafede bulunmaktadır. Yoğunluğun yaz aylarında tavan yaptığı bölgede yazlıklar geniş bir alana yayılmaktadır. Bölge insanının sıcaklığını ve samimiyetini hissedebileceğiniz plaj temizliği ve dinginliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Yiğitler Tatil Köyü: Avşa merkeze üç kilometre mesafede bulunmaktadır. Avşa’ dan kalkan dolmuşlarla tatil köyüne çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Poyraz rüzgârının esintilerinin bulunduğu bölge yazın sıcaklığından bunalanların serinlemek için sıklıkla tercih ettiği yerlerdendir.

Tavşanlı Plajı: Bölgeye toplu taşımalarla sağlanamazken, merkeze 4 kilometrelik uzaklıktadır ve taksi ve özel aracınızla kısa bir sürede ulaşılmaktadır. Söğütler köyünde bulunan bu bölge sessiz bir ortamda şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için oldukça ideal bir plajdır.

İncirli Koy Plajı: Aktiviteniz oldukça sınırlı olduğu, dinlence ve huzur mekanı olan İncirli koy plajı temiz denizi ve muhteşem atmosferiyle tatilini gürültüden uzak bir şekilde geçirmek isteyenler için ideal bir bölgedir.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 25 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.