Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Ada karası üzümleri, şarap ve Marmara’da bir ada

Avşa Adası

Marmara Denizi’nin ortasında, üzümleri ve şarabıyla ünlü küçük bir ada Avşa. Her sene binlerce tatilciyi konuk eden, aktiviteleriyle unutulmaz anlar yaşatan bir tatil cennetidir. Büyük kentlerden vapur seferlerinde sağlanan ulaşım kolaylığı nedeniyle kısa süreli tatiller için de ideal olan Avşa, popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Hıristiyanların sürgün yeri olarak kullanıldığı düşünülen adada bir tane de manastır bulunuyor. Bizans dönemindeki kayıtlarda adanın ismine ‘Ofousia’ olarak rastlanıyor. Daha sonra bölgeye göç ettikleri düşünülen Rumlar ise adaya ‘Afissia’ adını vermişlerdir. Avşa ise bu adın Türkçeleştirilmiş halidir.

Konaklama İmkânları

Konaklama alanında ise 7 büyük otel,72 motel ve apart motel 44 pansiyon avşa adasında konaklama sektörüne hizmet vermektedir. Ayrıca iskele meydanında ido`nun bilet satış noktasıda vatandaşlara hizmetini sunmaktadır.

Kıyı Turizminin Cenneti

Ada, tam bir kıyı turizmi cenneti pozisyonundadır. Tertemiz denizi ve eşsiz yapıdaki sahilleri ile sürekli olarak gelişme gösteren hizmetleriyle yüzbinlerce insanı ağırlamaktadır. Birçok farklı su sporlarına ev sahipliği yapan bölge coğrafi yapısı itibarıyla engebelidir. Bu sebeple bisiklet turları ve doğa yürüyüşleri önemli etkinliklerdendir. Avşa, tatilcilere doğa ve su sporları, avcılık, sosyal aktiviteler gibi pek çok alternatif sunmaktadır.

 Avşa Adasına Ulaşım

Erdek’ten 18 mil mesafede bulunan adaya İstanbul’dan gemi ve deniz otobüsü ile, Erdek ve Tekirdağ’dan motorla ulaşım mümkündür.

İstanbul'a deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika mesafe uzaklıktadır. Erdek'ten ise gemiyle ortalama 2 saatte bölgeye gelinmektedir. Yaz aylarında İstanbul'dan günaşırı deniz otobüsü seferleri gerçekleştirilmekte olup, hafta sonları ek seferler de düzenlenmektedir. Tekirdağ - Avşa ve Şarköy - Avşa seferi yapan büyük motorlar iki saatte adaya varırlar.

 

Tatilman Tatil Danışmanı
Büyükada Otel
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 16 konuk çevrimiçi

Acil Telefonlar

Büyükada Tatil Fırsatları

Alaçatı Otel
Büyükada Restaurant
Fotoğrafçılık Kursu

Adalar Vapur Saatleri © 2014
www.adalarvapursaatleri.com
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri
 
Yasal Uyarı
Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. www.adalarvapursaatleri.com'da yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.